BMW X7 so 612 koňmi? Alpina mu prihodila za lopatu adrenalínu

1323
Zdroj: Alpina

Úpravcovská spoločnosť Alpina sa špecializuje na úpravu vozidiel BMW. Upravený model X7 sa po novom volá XB7 a je nielen obrie, ale aj s obrím výkonom!

Ak sa povie Alpina, každému je hneď jasné, že ide o luxusne pôsobiace BMW s takým dopingom, že by sa mohli ísť schovať aj tí najväčší pojedači steroidov. Spraviť z gigantického križnika superšport je ako dať Snorlaxovi jetpack.

Zdroj: Alpina
Zdroj: Alpina

Najvýkonnejšia X7

Očakávame, že po novej Alpine bude medzi solventnými zákazníkmi veľmi slušný dopyt. Napokon, kto by nechcel úpravu so športovejším bodykitom, výfuky z nehrdzavejúcej ocele, nádherné disky,exkluzívny kožený interiér a špeciálny volant? No dobre, trochu vás naťahujeme. Najpodstatnejšie zmeny sa udiali úplne inde.

Zdroj: Alpina
Zdroj: Alpina

Viac ako 600 koní pod kapotou

Presne tam! Pod kapotou sa toho deje najviac. Dvomi turbami dopovaný 4,4 litrový osemvalec V8 vytlačili v dielni až na 612 koní alebo 457 kW. Na všetky štyri kolesá posiela výkon upravená osemstupňová automatická prevodovka od ZF. Úpravou prešiel aj podvozok a, samozrejme, brzdy.

Zdroj: Alpina
Zdroj: Alpina

Najzaujímavejšie čísla sú samozrejme pri zrýchlení. Na stovku sa dostane za rovné štyri sekundy a tachometer sa zastaví pri rýchlosti 290 km/h.

Dvakrát také drahé

Klasické BMW X7 začína na cene okolo 87 000 eur. Úprava od Alpiny bude, očakávateľne, oveľa mastnejšia. Za výkon a luxusnú úpravu si zaplatíte takmer dvakrát toľko. Cena sa začína na cca 167 000 eurách.

NEPREHLIADNITE: