BMW iX pôjde do predaja. Bude lacnejšie ako Tesla Model X

1514
Zdroj: BMW

BMW spustí objednávky modelu iX už v polovici roka. Vieme cenu.

Nebudeme príliš od veci, keď model iX nazveme najkontroverznejším modelom histórie BMW. Prvé čisto elektrické SUV značky vyvolalo najprv pohoršenie svojim dizajnom, potom svojou drzou reakciou na vlnu hejtu a neskôr vylomilo sánky svojou technológiou. Len v skratke, toto auto vyzerá ako vyzerá preto, aby malo čo najnižší odpor vzduchu. A vôbec nevyzerá zle. Spomedzi technológií bude prvým autom, ktoré bude vybavené novou nedobytnou generáciou digitálneho kľúča.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Ale späť k pointe. BMW spustá predobjednávky nového iX už toto leto. BMW iX si tak budete môcť predobjednať a dostať ho medzi prvými v roku 2022. Uvádzacia motorizácia ponesie názov iX iDrive 50 a prinesie vychytávky ako superrýchle nabíjanie do úrovne až 200 kW, zrýchlenie z 0 na 100 pod 5 sekúnd a dojazd na jedno nabitie do 600 kilometrov. Takáto konfigurácia bude podľa Auto Zeitung štartovať na úrovni 77 300 eur.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Segment luxusných elektrických SUV sa tak rozrastie o významného hráča. Tesla Model X so svojou cenovkou na úrovni 100 tisíc eur dostane významného oponenta, ktorý by mohol ukradnúť významnú časť z trhu minimálne v Európe. Ktoré auto by ste brali radšej vy? Napíšte nám do komentára na Facebooku.