Alfa Romeo Junior: Vo verzii Veloce silnejšia ako súrodenci

422

Alfa Romeo si pre svojich fanúšikov prekvapila ďalšie prekvapenie spojené s ich najnovším crossoverom. Najskôr svet obletela správa, že nový model ponesie názov Milano, to sa však nepáčilo talianskej vláde a tak musela automobilka prejsť na alternatívny názov Junior. 

Teraz prichádza prekvapenie v podobe technických parametrov. Ide o to, že Alfa Romeo Junior zdieľa technický základ so svoji koncernovými súrodencami – Fiatom 600e a Lanciou Ypsilon. Ich plne elektrické športové verzie (Abarth 600e a Ypsilon HF) disponujú výkonom 177 kW (240 k).

Rovnaké ale úplne iné 

Logicky sa teda očakávalo, že aj Alfa Romeo Junior Veloce sa bude chváliť zhodnými výkonnostnými parametrami, lenže nie je to tak! Taliani prekvapili a hoci novinku (podľa všetkého) nevybavili o ďalší elektromotor, bude mať oproti súrodencom až o 40 koní vyšší výkon. 

Podľa tlačovej správy na oficiálnom webe značky Alfa Romeo bude Junior vo vrcholnej verzii Veloce disponovať výkonom 207 kW (280 k) a najvyšším krútiacim momentom 345 Nm. V tomto kontexte je zaujímavé, že aj konvenčné modely Giulia a Stelvio, vo verziách Veloce, majú v papieroch výkon 280 konských síl.

Tím odborníkov 

Alfa Romeo sa zároveň nezabudla pochváliť, že Junior Veloce bude mať najlepšie vyladené riadenie zamerané na extra dávku presnosti. Crossover dostal aj športový podvozok znížený o 25 mm a zosilnené stabilizátory.

Do vývoja dokonca talianska automobilka zapojila aj tím inžinierov, ktorí pracovali na špičkových športových modeloch ako sú 4C, 8C, Giulia a Stelvio Quadrifoglio či Giulia GTA. Zámer je teda jasný, vyrobiť auto zamerané na čo najlepšiu ovládateľnosť a jazdnú dynamiku.